دکتر مانی رفیعی

رواندرمانگر و مدرس دانشگاه علامه طباطبایی

آدرس پستی:

تهران، خیابان آزادی، خیابان بهبودی، ساختمان 110

وب سایت:
تلگرام:

رزومه دکتر مانی رفیعی

در سال ۱۳۶۵ در تهران متولد شده ام. تحصیلات کارشناسی خودم را در رشته شیمی، در دانشگاه صنعتی شریف انجام داده ام و سپس از سال ۱۳۸۷ با توجه به علاقه ام به رشته روانشناسی تحصیلات و فعالیت هایم را در این زمینه متمرکز کردم. در سال ۱۳۹۱مدرک کارشناسی ارشدم را در رشته روان شناسی بالینی از دانشگاه علامه طباطبایی اخذ کردم و از همان سال با کسب رتبه ۱۱ کنکور سراسری دکتری در رشته روانشناسی، مشغول تحصیل در مقطع دکترا، در رشته روانشناسی عمومی در دانشگاه علامه طباطبایی شده و در سال ۹۷ پایان نامه دکتری ام را با عنوان “بررسی پدیدار شناسی تجربه فقدان و نقش آن در شکل دهی روایت زندگی جوانان” دفاع کردم. پس با این اوصاف در حال حاضر دکتر مانی رفیعی هستم!

فعالیت های من به طور کلی به دو دسته روانشناسی صنعتی و سازمانی و روان شناسی بالینی تقسیم می شود:

فعالیت های مانی رفیعی در حوزه روانشناسی صنعتی سازمانی

در سال ۱۳۸۹ در پایه گذاری و طراحی نخستین واحد روانشناسی صنعتی در بخش خصوصی ایران در گروه صنعتی زر مشارکت داشتم و از آن تاریخ به عنوان مشاور و کارشناس در زمینه های رواشناسی صنعتی و روان سنجی، منابع انسانی و روانشناسی تبلیغات و فروش با این سازمان در حال همکاری شدم. از سال ۱۳۹۳ به عنوان مدیر سرمایه‌های انسانی گروه صنعتی زر منتصب شدم و تا سال ۹۵ به این همکاری ادامه دادم.

همچنین در همین مدت با شرکت های متعددی، به عنوان مشاور، در حوزه‌های روانشناسی صنعتی و سازمانی و مدیریت منابع انسانی همکاری داشته ام. در حال حاضر به عنوان مشاور روانشناسی صنعتی و سازمانی و منابع انسانی در  شرکت هایی با زمینه کاری معدن، لجستیک، بیمه، خدمات عمومی، نفت و گاز و … مشغول به کار هستم، که برجسته ترین آنها شرکت آسفالت طوس است.

 

فعالیت های مانی رفیعی در حوزه روانشناسی بالینی و رواندرمانی

در حوزه رواندرمانی، از سال ۱۳۹۱ با کلینیک بیدار، به مدیریت آقای دکتر محمود گلزاری همکاری خودم را آغاز کردم و این همکاری تا پایان سال ۱۳۹۴ ادامه داشت. از اواخر سال ۹۴ در مطب شخصی ام مشغول به روان درمانی هستم و همچنین به صورت آنلاین به مراجعانی که به دلیل بعد مسافت امکان حضور در کلینیک را ندارند مشاوره می دهم. زمینه های اصلی فعالیتم در این حوزه شامل: افسردگی، سوگ، اضطراب، اعتیاد و مشکلات ارتباطی می شود. هر چند که بیشترین توانم را در درمان افسردگی گذاشته ام. رویکرد من در درمان اگزیستانسیال (وجودی) است، هر چند که در درمان هایم از سایر رویکردهای روان شناسی به حسب نیاز سود می برم.

 

سایر فعالیت های مانی رفیعی

سایر فعالیت های من شامل تدریس در دانشگاه علامه طباطبایی از سال ۹۴ در درس های آسیب شناسی روانی و مباحث اساسی در روان شناسی و تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی ارشد در درس آسیب شناسی روانی پیشرفته، تدریس مهارت های زندگی در دبیرستان علامه حلی (استعدادهای درخشان تهران)، برگزاری کارگاه های متعدد عمومی مانند: اضطراب اجتماعی، کنترل استرس، یافتن معنای زندگی و … ، کارگاه های مرتبط با روان شناسی صنعتی و بازار مانند: اصول رفتار سازمانی، کار تیمی، روش های حل مسئله در تبلیغات و فروش و … ، کارگاه های ویژه روان شناسان مانند: بررسی تغییرات DSM 5، شخصیت و کار و …، همچینن مشاوره در خصوص موضوع، شیوه نگارش و تحلیل داده های پایان نامه ها، و نگارش مقالات مختلف  می شود.

در بخش مقاله های سایت واران می توانید به مقالات چاپ شده و چاپ نشده دکتر مانی رفیعی دسترسی داشته باشید. همچنین در بخش علاقه مندی ها فهرستی از علاقه های عمومی و پژوهش هایی که در سال جاری در اولویت های کاری دکتر مانی رفیعی است در اختیارتان قرار داده شده است.

برای مشاهده کارگاه آموزشی دکتر مانی رفیعی روی لینک زیر کلیک کنید.

وبینار بزرگ آشنایی با رویکردهای رواندرمانی و اصول روان درمانگر شدن

اختلال افسردگی

دوره های تدریس شده

دوره آموزشی ویژه درمان اختلال افسردگی

بدون امتیاز 0 رای
680,000 تومان

با این دوره هم با رویکرد های مختلف درمانی که برای درمان افسردگی هستند آشنا خواهید شد و هم اینکه با رویکرد های مختلف درمانی آشنا می شوید که به شما کمک میکنه  که بفهمید در آینده مایلید در چه حوزه ای دوست دارید مشغول به کار بشید.

5
680,000 تومان

وبینار بزرگ آشنایی با رویکردهای رواندرمانی و اصول درمانگر شدن

5.00 1 رای
150,000 تومان

در پکیج آموزش درمان مبتنی بر پذیرش تعهد ، هر چیزی که مربوط به این درمان را یاد بگیرید.

217
150,000 تومان

ارسال پیغام